Reklama

Reklama

Zmiana konstytucji? Chrabota: Jest ważniejsze zadanie

Nowa konstytucja? Na nią przyjdzie jeszcze czas - komentuje na pierwszej stronie "Rzeczpospolitej" jej redaktor naczelny Bogusław Chrabota. "Nie mamy wątpliwości, że pierwszym krokiem powinno być wyzwolenie kraju z kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego. To najważniejsze zadanie, jakie trzeba postawić politykom" - pisze.

Chrabota zauważa, że ofiarami dezintegracji państwa - do której doprowadzą dwie linie orzecznicze polskich sądów - będziemy wszyscy: "obywatele i instytucje rozpadającego się na pół państwa".

Dlatego - jak dalej pisze autor - "oczekujemy od opozycji poważnego potraktowania ostatniej propozycji rządzących". Chodzi o nowa ustawę o TK. Potrzeba poważnych komentarzy, a nie stuporu - komentuje Chrabota.

Jak podkreśla, nie czas na analizę propozycji rządzących ani motywów, jakie skłoniły PiS do przedstawienia koncyliacyjnej propozycji. "Trzeba jednak podkreślić, że jej zapisy to szansa na wyjście z konstytucyjnego pata, którego jesteśmy zakładnikami" - czytamy w "Rz".

Reklama

Biorąc pod uwagę "sferę realnych możliwości", to realne szanse. Zdaniem Chraboty, są one tak czytelne, że "tylko ślepota może stać za ich niedostrzeżeniem".

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Zobacz też: Prezydent Duda za zmianą konstytucji


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje