Reklama

Reklama

Magierowski: Prezydent Andrzej Duda gotowy na kompromis, ale czeka na ruch Sejmu

Rzecznik prezydenta mówi, że Andrzej Duda jest gotowy na kompromis w sprawie Trybunału, ale oczekuje na ruch Sejmu. W ubiegłym tygodniu Trybunał uznał, że zmiany ustawowe PiS dotyczące tej instytucji są niezgodne z konstytucją. Zakwestionowała je też w piątkowej opinii Komisja Wenecka.

Rząd nie opublikował natomiast orzeczenia Trybunału, a premier Beata Szydło przekazała opinię Komisji do Sejmu. Prezydencki rzecznik Marek Magierowski mówił w radiowej Trójce, że teraz to Sejm powinien wykazać się inicjatywą. Dodał, że Andrzej Duda przygląda się temu co dzieje się wokół Trybunału.

Marek Magierowski uważa, że prezydent utożsamia się ze zmianami dokonywanymi przez Prawo i Sprawiedliwość. Jego zdaniem, nie stoi to w sprzeczności z budowaniem wspólnoty.

W jego opinii, nietrafne jest stwierdzenie, że prezydent jej nie buduje, bo podejmuje decyzje, które "pewnej części klasy politycznej się nie podobają". Marek Magierowski dodał, że nie ma polityka, który zadowoliłby wszystkich. Aby tak się stało prezydent musiałby przestać podejmować decyzje - mówił minister Magierowski. "Nie istnieje w przyrodzie takie zjawisko jak polityk, który będzie prezydentem wszystkich Polaków, kanclerzem wszystkich Niemców, czy premierem wszystkich Włochów, to jest po prostu niemożliwe." - dodał.

Reklama

Rzecznik prezydenta dodał, że opozycja do tej pory odrzucała wszelkie próby kompromisu w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy