Reklama

Reklama

Zamachy w Brukseli. Testy na lotnisku Zaventem

Brukselskie lotnisko Zaventem przygotowuje się do częściowego wznowienia lotów, ale nie podaje dokładnej daty ponownego otwarcia. Wcześniej wskazywano, że port nie rozpocznie prac przed wtorkiem. Dziś poinformowano, że na jutro planowane są kluczowe inspekcje budynku. W ostatnich atakach zniszczona została hala odlotów, w której dokonano dwóch eksplozji.

Chodzi o to, by się upewnić, że tymczasowa infrastruktura, jaka została przygotowana po zamachach zdaje egzamin i że na teren terminalu można wpuścić pasażerów. Pod uwagę brane są także dodatkowe środki bezpieczeństwa, narzucone przez belgijskie władze.

Największy port lotniczy w Belgii

W jutrzejszych testach weźmie udział około 800 pracowników lotniska. Od soboty zaś trwają prace ekspertów, którzy mają oszacować straty oraz ocenić funkcjonowanie lotniska. Według ich pierwszych analiz, budynek jest stabilny.

Lotnisko w Zaventem to największy belgijski port lotniczy, z którego korzysta ponad 70 towarzystw lotniczych. Od wtorku połączenia z Brukselą są przekierowywane na inne lotniska w Belgii: w Liege, Charleroi czy Ostendzie, a także na porty w Holandii i Niemczech.

Reklama

W zamachach w Brukseli zginęło 31 osób, ok. 270 zostało rannych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy