Reklama

Reklama

Polskie MSZ: Belgia nadal niebezpiecznym celem wyjazdów

Po wczorajszych zamachach w Brukseli polski MSZ nadal ostrzega przed wyjazdami do Belgii. W wydanym komunikacie przypomina, że Belgijskie Centrum Analiz Zagrożeń podniosło wczoraj ocenę zagrożenia terrorystycznego dla całego kraju do najwyższego, czwartego poziomu.

Lotnisko oraz drogi dojazdowe do portu lotniczego w Brukseli zostały zamknięte co najmniej do jutra. Część linii lotniczych przeniosła swoje wyloty na lotniska w Charleroi i Ostendzie.

Jak czytamy, komunikacja miejska Brukseli pracuje w niepełnym wymiarze: część linii metra, tramwajowych i autobusowych wciąż jest nieczynna, zapowiedziano zamknięcie stacji metra dziś o 19.00, dworce kolejowe w Brukseli są otwarte.

Władze nie apelują już o pozostanie w domach i miejscach pracy, jednak proszą o bezwzględne stosowanie się do poleceń służb bezpieczeństwa. Na granicach Belgii wzmocniono kontrole.

Reklama

We wtorek w stolicy Belgii doszło do dwóch zamachów terrorystycznych - na brukselskie lotnisko międzynarodowe i stację metra znajdującą się w pobliżu siedzib instytucji europejskich. Zginęło w nich 31 osób i ponad 200 zostało rannych. Do przeprowadzenia ataków przyznali się dżihadyści z Państwa Islamskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy