Reklama

Reklama

Lotnisko Zaventem zamknięte do wtorku

​Brukselskie lotnisko Zaventem będzie zamknięte do wtorku. Biuro prasowe portu poinformowało, że loty pasażerskie nie są przewidziane przed 29 marca. Jest to związane z ostatnimi atakami terrorystycznymi, do których doszło na lotnisku oraz na stacji metra w Brukseli. Zginęło wtedy 31 osób a około 300 zostało rannych.

Loty z Brukseli będą na początku wznowione tylko częściowo przy zachowaniu nowych środków bezpieczeństwa, narzuconych przez belgijskie władze. Jak poinformowano, cztery dni po zamachach prace śledczych na lotnisku zostały zakończone. 

W wyniku dwóch eksplozji dokonanych przez zamachowców- samobójców zniszczona została hala odlotów. Teraz eksperci mają ocenić straty, sprawdzić stabilność budynku, funkcjonowanie systemów informatycznych oraz określić, ile czasu może potrwać odbudowa terminalu. Strefa bezpieczeństwa wokół lotniska jest cały czas utrzymana. Dostęp do budynku ma tylko personel. Policja kontynuuje dokładne kontrole przy wejściu. 

Reklama

Lotnisko w Zaventem to największy belgijski port lotniczy, z którego korzysta ponad 70 towarzystw lotniczych. Od wtorku połączenia z Brukselą są przekierowywane na inne lotniska w Belgii : w Liege, Charleroi czy Ostendzie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy