Reklama

Reklama

Lotnisko Zaventem zamknięte do wtorku

​Brukselskie lotnisko Zaventem będzie zamknięte do wtorku. Biuro prasowe portu poinformowało, że loty pasażerskie nie są przewidziane przed 29 marca. Jest to związane z ostatnimi atakami terrorystycznymi, do których doszło na lotnisku oraz na stacji metra w Brukseli. Zginęło wtedy 31 osób a około 300 zostało rannych.

Loty z Brukseli będą na początku wznowione tylko częściowo przy zachowaniu nowych środków bezpieczeństwa, narzuconych przez belgijskie władze. Jak poinformowano, cztery dni po zamachach prace śledczych na lotnisku zostały zakończone. 

Reklama

W wyniku dwóch eksplozji dokonanych przez zamachowców- samobójców zniszczona została hala odlotów. Teraz eksperci mają ocenić straty, sprawdzić stabilność budynku, funkcjonowanie systemów informatycznych oraz określić, ile czasu może potrwać odbudowa terminalu. Strefa bezpieczeństwa wokół lotniska jest cały czas utrzymana. Dostęp do budynku ma tylko personel. Policja kontynuuje dokładne kontrole przy wejściu. 

Lotnisko w Zaventem to największy belgijski port lotniczy, z którego korzysta ponad 70 towarzystw lotniczych. Od wtorku połączenia z Brukselą są przekierowywane na inne lotniska w Belgii : w Liege, Charleroi czy Ostendzie.

Dowiedz się więcej na temat: zaventem | Bruksela

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje