Reklama

Reklama

Malezyjski samolot zestrzelony na Ukrainie

Ukraina pozywana w sprawie katastrofy boeinga

Matka niemieckiego obywatela, który zginął w zestrzelonym nad Donbasem boeingu, rozpoczęła batalię sądową z Ukrainą. Kijów został pozwany przed Europejski Trybunał Praw Człowieka za to, że nie zamknął przestrzeni powietrznej nad terenem, gdzie toczyły się walki z wspieranymi przez Rosję separatystami.

Matka ofiary lotu MH17 domaga się od Ukrainy 800 tysięcy euro zadośćuczynienia za śmierć dziecka - donosi gazeta "Bild". Pozew miał trafić do Strasburga w zeszły tygodniu. Według skarżącej, ukraińskie władze mimo świadomości zagrożenia, nie przekierowały lotów cywilnych znad swojego terytorium, bo nie chciały tracić wpływów za korzystanie przez linie lotnicze z przestrzeni powietrznej. 

Reklama

Tymczasem wrak boeinga ma wkrótce trafić do Holandii, która prowadzi międzynarodowe śledztwo w tej sprawie. Jednym z jego wątków jest także kwestia przestrzeni powietrznej nad Ukrainą i decyzji o jej dostępie dla lotnictwa cywilnego.

Elementy boeinga były zbierane od 16 listopada. Teraz czekają na transport na zachód. Wczoraj do Holandii przyleciał samolot z 6 trumnami ze szczątkami ofiar katastrofy z 17 lipca. Wtedy zginęło w sumie 298 osób. 289 z nich zostało zidentyfikowanych. Większość - 196 było obywatelami Holandii.

Dowiedz się więcej na temat: zestrzelony samolot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne