Reklama

Reklama

Malezyjski samolot zestrzelony na Ukrainie

CNN dotarło do raportu Holendrów ws. zestrzelenia malezyjskiego samolotu

Boeing nad Donbasem został zestrzelony z ziemi rakietą wystrzeloną przez separatystów - ustalili autorzy holenderskiego raportu ws. katastrofy malezyjskiego samolotu. Do dokumentu dotarła stacja CNN. Powołując się na źródła, które czytały raport, telewizja poinformowała, że komisja śledcza ustaliła obszar, z którego została wystrzelona rakieta, a także typ i trajektorię lotu rakiety.

Raport ma wskazywać również, kto kontrolował dane terytorium. Autorzy dokumentu mieli również uznać linie lotnicze Malaysia Airlianes jako częściowo winne katastrofy, ponieważ pomimo intensywnych walk na wschodzie Ukrainy, nie zdecydowały się na zmianę trasy swoich lotów.

Prace nad raportem zakończyły się 1 lipca. Dokument został przekazany organizacjom i państwom uczestniczącym w badaniu przyczyn katastrofy. Mają one następnie przekazać swoje uwagi do raportu, po czym Holandia przygotuje jego ostateczną wersje.

Publikacja dokumentu przewidziana jest na pierwszą połowę października.

Reklama

Mieszkańcy wciąż znajdują szczątki

Sprawę malezyjskiego samolotu podejmuje dziś również brytyjski "The Telegraph". Gazeta przytacza słowa miejscowych władz Grabowa, gdzie obecnie można jeszcze znaleźć szczątki samolotu.

"W wietrzne dni w powietrzu nadal czujemy tę mieszaninę zapachu spalonego samolotu i ciał" - mówi przedstawiciel lokalnych władz Władimir Bereżno. Mieszkańcy wciąż znajdują różne szczątki. "To już nie fragmenty ciał, bo tym zajęły się ptaki, ale zęby, czy przedmioty należące do ofiar " - twierdzi.

Dla mieszkańców terenów, na którym doszło do katastrofy, dzień zestrzelenia był początkiem koszmaru - pisze "The Telegraph".

17 lipca ubiegłego roku lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur malezyjski Boeing 777 z 298 osobami na pokładzie został zestrzelony nad wschodnią Ukrainą, opanowaną przez prorosyjskich separatystów. Wszyscy zginęli.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy