Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Żona Asada: Proponowano mi ucieczkę z kraju

Żona prezydenta Syrii Baszara el-Asada powiedziała w wywiadzie, że wrogowie jej męża proponowali jej, by uciekła z kraju; według niej chodziło im o podkopanie zaufania narodu do prezydenta. Asma el-Asad twierdzi, że od wybuchu wojny nie opuściła Syrii.

W nadanej we wtorek rozmowie z rosyjską telewizją Rossija 24 urodzona w Londynie Asma, która pracowała jako bankier inwestycyjny, nie ujawniła, kto składał jej takie propozycje. Był to pierwszy wywiad, jakiego 41-letnia żona Asada udzieliła od początku wojny w Syrii w 2011 roku.

Oświadczyła, że ludzie, którzy namawiali ją do ucieczki, nie byli Syryjczykami, a ich oferty nazwała "głupimi".

"Byłam tu od początku i nigdy nie myślałam, że mogłabym być gdzieś indziej" - powiedziała po angielsku Asma el-Asad, matka trójki dzieci.

Reklama

"Tak, proponowano mi możliwość opuszczenia Syrii lub raczej ucieczki z Syrii. Te propozycje zawierały gwarancje bezpieczeństwa i ochrony dla moich dzieci, a nawet zabezpieczenie finansowe. Nie trzeba być geniuszem, aby domyślić się, o co chodziło tym ludziom. To była celowa próba podważenia zaufania narodu do prezydenta" - oceniła.

Asma dodała, że z powodu wojny wszyscy ludzie w Syrii są zagrożeni. "Ale ja nie chcę żyć w strachu" - podkreśliła.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy