Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Uwolniono trzech uprowadzonych hiszpańskich dziennikarzy

Trzech niezależnych hiszpańskich dziennikarzy, którzy zostali uprowadzeni w Syrii w lipcu ub. r. w pobliżu Aleppo, zostało uwolnionych i przewiezionych w bezpieczne miejsce - poinformował w sobotę rząd Hiszpanii. Nie ujawniono kim byli porywacze, ani szczegółów operacji.

Uwolnieni dziennikarze to Antonio Pampliega, Jose Manuel Lopez i Angel Sastre, którzy prawdopodobnie razem przybyli do Syrii aby informować o wojnie domowej w tym kraju.

Reklama

Według rzeczniczki rządu w Madrycie, uwolnienie uprowadzonych było możliwe dzięki interwencji Turcji, Kataru "oraz innych sojuszników i przyjaciół". P.o. wicepremiera Soraya Saenz de Santamaria rozmawiała z uwolnionymi przez telefon.

Elsa Gonzalez, przewodnicząca Hiszpańskiej Federacji Dziennikarzy, powiedziała, że wszyscy trzej to doświadczeni dziennikarze, którzy wcześniej już pracowali w Syrii i wiedzieli jak unikać zagrożeń.

W marcu 2014 r. uwolniono innych trzech hiszpańskich dziennikarzy przetrzymywanych w Syrii przez ekstremistów przez wiele miesięcy. Również wtedy nie ujawniono szczegółów operacji. Przypuszcza się, że rząd w Madrycie zapłacił za nich okup, ale nigdy nie potwierdzono tego oficjalnie.

Dowiedz się więcej na temat: Syria | dziennikarze | Hiszpania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy