Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

RMF24: Relacja prosto z Egiptu. "To, co się dzieje, to szaleństwo, zbrodnia"

"To, co się teraz dzieje, to szaleństwo, zbrodnia przeciwko ludzkości. Egipt nie jest taki - wcześniej byliśmy zjednoczeni, nic nas nie mogło rozdzielić" - mówiła w wywiadzie dla RMF FM Effat Mostafa, freelancerka mieszkająca w Kairze.

- Bractwo Muzułmańskie zmieniło Egipt w ciągłe pole walki. Robią to bez względu na wszystko. Oni zasiali w nas strach - mówiła Effat Mostafa komentując wydarzenia w Egipcie. Jak twierdzi, teraz, po zaostrzeniu się sytuacji, Egipcjanie żyją w ciągłym strachu. - Po wprowadzeniu stanu wyjątkowego, nadal boimy się o swoją przyszłość - dodała.

Reklama

- To nie my walczymy, to oni to robią. Chcą przywrócić do władzy Mursiego - tłumaczyła. Co więcej, jak mówiła, z perspektywy zwykłych mieszkańców Egiptu zamieszki nie naprawią sytuacji w kraju.

- Zwolennicy Mursiego walczą o jego uwolnienie. A przeciwnicy chcą go powstrzymać przed dalszym niszczeniem Egiptu. To się nie skończy - dodała.

Egipskie siły bezpieczeństwa przystąpiły w środę do likwidacji dwóch największych obozów zwolenników Mohammeda Mursiego w Kairze. Napływają sprzeczne dane na temat liczby ofiar. Ministerstwo zdrowia podało, że w walkach w całym kraju zginęło ok. 150 osób.

Anna Baranowska-Ślusarek

Dowiedz się więcej na temat: Egipt | zamieszki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy