Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

MSZ: W Egipcie omijać miasta, kurorty bezpieczne

Podróże do dużych miast kategorycznie odradzane, w niektórych kurortach jest wciąż bezpiecznie. Takie jest stanowisko polskiego MSZ w sprawie podróży do Egiptu.


Reklama

Dziś doszło tam do krwawych starć pomiędzy rządzącą krajem armią, a zwolennikami odsuniętego od władzy prezydenta Muhammada Mursiego. Według oficjalnych danych, zginęło 95 osób.

Michał Safianik z polskiego MSZ powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że zalecenia dotyczące wyjazdów do Egiptu nie zmieniły się od ponad 2 lat. Resort kategorycznie odradza podróże do dużych aglomeracji miejskich w tym kraju. Szczególnie należy unikać miejsc zgromadzeń takich jak place i targowiska, bo tam dochodzi do starć.

Safianik stwierdza, że, pod pewnymi warunkami, wyjazdy do Egiptu są bezpieczne. Dotyczy to jednak wyłącznie kurortów nad Morzem Czerwonym w zorganizowanych wyjazdach grupowych z Polski. Ich uczestnicy nie powinni wybierać się poza miasta, w których mają hotel.

Michał Safianik dodał, że polscy dyplomaci nie otrzymali niepokojących informacji dotyczących Polaków przebywających w egipskich kurortach nad Morzem Czerwonym. Zastrzegł, że ministerstwo stale monitoruje sytuację.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy