Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Arabia Saudyjska: Intruz z Jemenu zabił 2 strażników granicznych

Dwaj saudyjscy strażnicy graniczni zostali zabici, a trzeci odniósł rany z rąk napastnika, który we wtorek usiłował wedrzeć się na terytorium Arabii Saudyjskiej z Jemenu - podało saudyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Reklama

Jak powiedział Reuterowi rzecznik resortu Mansur al-Turki, intruz również poniósł śmierć.

Reklama

Incydent ten wydarzył się krótko po północy czasu lokalnego w prowincji Nadżran na niezbyt dokładnie chronionej granicy z Jemenem, przez którą od czasu do czasu przedostają się przemytnicy, nielegalni migranci i bojownicy islamscy.

Wcześniej saudyjska stacja telewizyjna al-Echbarija poinformowała, że zginęło trzech strażników granicznych.

Według Turkiego, zabici to pułkownik i sierżant, a ranny ma również stopień sierżanta. "Prowadzimy śledztwo i wydamy oświadczenie, gdy zostanie ustalona tożsamość napastnika" - dodał rzecznik.

Jak podała saudyjska państwowa agencja SPA, zabójca zaczął strzelać do strażników z broni automatycznej, jadąc samochodem terenowym, i zginął w wymianie ognia.

W ubiegłym roku dwóch saudyjskich strażników granicznych zostało zastrzelonych przez przemytników narkotyków.

W Jemenie dochodzi do sporadycznych walk po tym, gdy prezydent Ali Abd Allah Salah wyjechał w niedzielę do Arabii Saudyjskiej na leczenie obrażeń, doznanych w piątkowym zbrojnym ataku na jego pałac.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje