Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Włochy: Ambasador Libii podał się do dymisji

Do dymisji podał się ambasador Libii we Włoszech Abdulhafed Gaddur - poinformował dziennik "La Repubblica", podkreślając, że to kolejny libijski dyplomata, który wypowiedział posłuszeństwo władzom w Trypolisie.

Podobnie jak ambasadorzy Libii w innych krajach, którzy w ostatnich dniach ustąpili ze stanowisk, ale nie opuścili swych placówek, Gaddur zadeklarował, że nie porzuci swego narodu i będzie mu służył, ale już nie jako reprezentant reżimu Muammara Kadafiego.

W ostatnich latach to właśnie ambasador Gaddur organizował kolejne wizyty Kadafiego w Rzymie, spełniając jego ekstrawaganckie życzenia. Goszcząc w Wiecznym Mieście libijski przywódca spotykał się z setkami młodych Włoszek na pogadankach o islamie. Nabór kobiet na te "wykłady" Kadafiego prowadzono poprzez agencję hostess i modelek.

Reklama

Jak poinformował rzymski dziennik, do tej pory do dymisji podali się ambasadorzy Libii w: USA, Chinach, Francji, Polsce, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech, Szwecji, Grecji, Jordanii, Egipcie, Bangladeszu, Indiach, Malezji, Australii, Iranie, Somalii, Indonezji, a także przy Lidze Arabskiej, UNESCO i ONZ.

Dowiedz się więcej na temat: Libia | La Repubblica | Włochy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje