Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Polska pomoże Syryjczykom

Ministerstwo Spraw Zagranicznych finansuje dwa projekty humanitarne skierowane do uchodźców w Libanie i Jordanii - informuje "Gazeta Wyborcza".

Pierwszy, wart 1 mln zł, jest realizowany przez fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM). Ma wspomóc finansowo ok. 300 rodzin, które uciekły z ogarniętej wojną Syrii i osiadły na północy Libanu. Otrzymają one kartę do bankomatu, która będzie zasilana przez cztery miesiące sumą (średnio) 200 dolarów miesięcznie na pokrycie kosztów mieszkania i utrzymania.

Reklama

Ten mechanizm był już testowany w Iraku przez Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców. PCPM liczy, że uda mu się zebrać środki na przedłużenie projektu.

Drugi projekt realizuje Caritas Polska. Za 742 tys. zł przez pół roku będzie pomagać 350 uchodźcom w Jordanii. Dla 200 syryjskich uczniów, którzy musieli przerwać naukę, a po przybyciu do Jordanii jej nie podjęli, Caritas zorganizuje zajęcia wyrównawcze z matematyki, angielskiego i arabskiego. Dzieci będą też mieć zajęcia plastyczne, taneczne i kulturalne. A 150 dorosłych przejdzie szkolenie zawodowe z gotowania lub szycia.

Dowiedz się więcej na temat: Syria

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy