Reklama

Reklama

Rewolucja w krajach islamskich

Amnesty International krytykuje stosowanie tortur w Syrii

Od czasu wybuchu protestów przeciwko prezydentowi Baszarowi el-Asadowi, w syryjskich więzieniach systematycznie i na szeroką skalę stosuje się tortury. Tak twierdzi organizacja Amnesty International (AI) w swym najnowszym raporcie, opublikowanym w środę w Kairze.

W ostatnich miesiącach fizyczne i psychiczne dręczenie więźniów stało się powszechną praktyką w syryjskich więzieniach i - jak twierdzi AI - przypomina brutalne działania reżimu syryjskiego w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku.

Reklama

W swym raporcie AI opiera się na relacjach kilkudziesięciu osób, którym udało się uciec z Syrii. Mówią oni o 31 metodach tortur w syryjskich więzieniach. Ofiary masowych aresztowań, już po przekroczeniu bram więzienia, są chłostane lub brutalnie bite pałkami i kolbami karabinów.

Później więźniowie bici są także podczas przesłuchań. Jeden z nich zeznał, że obcęgami wyrywano mu z uda kawałki ciała. Powszechną praktyką stosowaną przez funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa i więziennych w czasie przesłuchań jest rażenie prądem elektrycznym.

Dowiedz się więcej na temat: Syria | Amnesty International

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy