Reklama

Reklama

O. Adam Szustak: Oczekiwanie nie musi być bezruchem

"Niedzielnik B" to zbiór komentarzy Adama Szustaka OP do niedzielnych czytań na rok B. Książka powstała na podstawie homilii wygłoszonych w ramach cotygodniowej serii internetowej ("CNN - Słowo na niedzielę") publikowanej na youtube’owym kanale "Langusta na palmie". Oprócz oryginalnych interpretacji poszczególnych fragmentów Biblii zawiera ona także konkretne wskazówki, jak usłyszane Słowo przełożyć na życie codzienne.

Każdy z 33 rozdziałów odpowiada kolejnym niedzielom i przypadającym na nie czytaniom liturgicznym na rok B, rozpoczynając od pierwszej niedzieli Adwentu, na Niedzieli Chrystusa Króla kończąc.

Reklama

- Zapraszam cię, byś i ty na ten następny odcinek drogi ku wieczności, którym niewątpliwie będzie kolejny rok twojego życia, wziął Słowo dane nam przez Pana Boga w liturgii. Wierzę, że Ono, jeśli zaczniesz je czytać, rozważać i przykładać do swojego życia, prawdziwie stanie się dla ciebie lampą, która nie tylko oświetla świat wokoło, ale i rozprasza ciemności duszy, by nieprzerwanie mogło cię nasycać Boże Światło - zachęca Adam Szustak OP.

I dodaje - Jak zawsze, pozostaje tylko jedno pytanie: czy Mu uwierzysz i otworzysz swoje uszy?

Nieprzypadkowo pierwszy komentarz odnosi się do czytań niedzielnych rozpoczynających okres Adwentu. Adwent to - przybycie (ad venire) ma ten sam rdzeń co ADVENTure - przygoda. Oczekiwanie zatem nie musi być bezruchem (duchowym), a przybycie Tego, na którego czekamy wiąże się z przygodą. Zwykły ruch i pośpiech towarzyszą nam codziennie - chodzi o to, żeby w tym zabieganiu nie zgubić świadomości bliskości Boga, by dać sobie szansę wyjścia z ciemności i wejścia na ścieżkę realnego życia Słowem. Od nas zależy czy na nią wejdziemy. Z "Niedzielnikiem" będzie to łatwiejsze.

Pod koniec 2021 roku, nakładem Wydawnictwa W drodze, ukaże się druga część cyklu, czyli "Niedzielnik C" z czytaniami i komentarzami Adama Szustaka OP na rok C. Natomiast na 2022 rok zaplanowane jest wydanie trzeciej części, czyli "Niedzielnika A"  oraz specjalnego wydania zawierającego komentarze do czytań, które nie znalazły się w kalendarzu liturgicznym.

O autorze:

Ojciec Adam Szustak - dominikanin, wędrowny kaznodzieja, autor książek i audiobooków, youtuber ("Langusta na palmie", dominikanie.pl), dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego.

Patronat medialny nad książką objęli: "Przewodnik Katolicki", "Echo Katolickie", tygodnik "Idziemy", miesięcznik "W drodze", portal katolicki OPOKA, dominikanie.pl, Radio Emaus, Radio Nadzieja.

***

Rekolekcje z o. Adamem Szustakiem będą emitowane na antenie Polsat Rodzina, a także na stronach Interii w każdą niedzielę Adwentu. Emisja pierwszego odcinka już w najbliższą niedzielę 29 listopada.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama