Reklama

Reklama

Jak przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia? Rekolekcje z o. Szustakiem

Rozpoczął się Adwent - czas, w którym chrześcijanie oczekują na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach, przygotowanych przez dominikanina o. Adama Szustaka, które będą emitowane w każdą niedzielę na antenie Polsat Rodzina (godz. 11:30) oraz na stronie głównej Interii (po godz. 15)

Cykl rekolekcji zatytułowany jest "Pogromcy potworów". Potworami (ogrami, wampirami) ojciec Szustak nazywa toksyczne postawy, relacje i pragnienia. Opowiada, jak je w sobie i innych zidentyfikować, pracować nad nimi i naprawić. Podpowiada też, jak zaprosić do tej "pracy" Boga.

 - Zapraszam cię, byś i ty na ten następny odcinek drogi ku wieczności, którym niewątpliwie będzie kolejny rok twojego życia, wziął Słowo dane nam przez Pana Boga w liturgii. Wierzę, że Ono, jeśli zaczniesz je czytać, rozważać i przykładać do swojego życia, prawdziwie stanie się dla ciebie lampą, która nie tylko oświetla świat wokoło, ale i rozprasza ciemności duszy, by nieprzerwanie mogło cię nasycać Boże Światło - zachęca Adam Szustak OP. I dodaje - Jak zawsze, pozostaje tylko jedno pytanie: czy Mu uwierzysz i otworzysz swoje uszy?

Reklama

Adam Szustak OP to dominikanin, który od kilku lat prowadzi życie wędrownego kaznodziei, realizując w ten sposób zakonną dewizę: głosić Ewangelię wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby.

Głosi ją na wielotysięcznych stadionach, w kościołach, w aulach i w parafiach. Jest autorem książek i audiobooków, youtuberem ("Langusta na palmie", dominikanie.pl). Pełni funkcję dyrektora Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego.

Ojciec Szustak jest znany także ze swych nietuzinkowych komentarzy dotyczących bieżących spraw bliskich każdemu człowiekowi.

W 2016 otrzymał nagrodę publiczności w konkursie Grand Video Awards organizowanym przez magazyn Press w kategorii Najlepszy Vlog za odcinek "Słoń" z cyklu "Dobranocka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

O. Adam Szustak przyłącza się do apelu. "Grzesznicy i brudasy, nawracajcie się"

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy