Reklama

Reklama

ZNP apeluje do prezydenta i zapowiada kolejną pikietę

Wczoraj przed godziną 23:00 Sejm uchwalił Prawo oświatowe i przepisy wprowadzające ustawę. Związek Nauczycielstwa Polskiego apeluje do prezydenta, by nie podpisywał "złej zmiany dla polskiej edukacji" i zapowiada, że 19 grudnia będzie protestować przed Pałacem Prezydenckim.

"Prawo i Sprawiedliwość - we właściwym dla siebie stylu - w nocy 14 grudnia, wyłączając mikrofony, przepychając na siłę i nie odpowiadając na pytania, wygrało głosowanie i uchwaliło nowe prawo oświatowe. Apelujemy: Panie Prezydencie! Nie podpisuj złej zmiany dla polskiej edukacji!" - czytamy w apelu ZNP.

W poniedziałek 19 grudnia o godz. 17.00, ZNP organizuje pikietę przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. "Będziemy demonstrować swój sprzeciw wobec ustawy i apelować do Prezydenta RP o weto" - piszą przedstawiciele Związku.

Sejm za likwidacją gimnazjów. Ustawa w Senacie

Wczoraj Sejmu uchwalił ustawę Prawo oświatowe, które zakłada m.in. likwidację gimnazjów i powrót do 8-letniej szkoły podstawowej. Za uchwaleniem ustawy głosowało 230 posłów, 199 było przeciw, pięciu wstrzymało się od głosu.

Dziś obszernym dokumentem zajmie się senacka Komisja Nauki, Edukacji i Sportu. Na prace nad 700 stronami ustawy przewidziano 3 godziny. "Sprinterskie tempo" - alarmuje Krystyna Szumilas (PO).

Reklama

Więcej na temat głosowania nad projektami ustaw pisaliśmy tutaj

JK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama