Reklama

Reklama

Kosiniak-Kamysz: PSL przyłączy się do referendum

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział w radiowej Trójce, że Stronnictwo przyłączy się do propozycji Związku Nauczycielstwa Polskiego przeprowadzenia referendum w sprawie wprowadzanej przez rząd reformy edukacji.

Zdaniem polityka PSL, sprawa ta wymaga konsultacji ze społeczeństwem, bowiem nauczyciele, rodzice i samorządowcy niepokoją się bowiem planowanymi zmianami.

Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że po przeprowadzeniu kampanii informacyjnej Polakom powinno być zadane pytanie, czy są za przeprowadzaniem tej zmiany i niekoniecznie powinno to być jedno pytanie.

Polityk mówił, że prezydent powinien zawetować ustawę o reformie edukacji lub skierować niektóre jej przepisy do zbadania przez Trybunał Konstytucyjny. Przyjęte rozwiązania będą bowiem mieć negatywne - zdaniem polityka - konsekwencje.

Reklama

Jak powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, gimnazja są obecnie dobrze wyposażone, a samorządy zainwestowały w to około 13 miliardów złotych. Dodał, że wyniki egzaminów gimnazjalnych na terenach wiejskich były bardzo dobre, a zmiany będą wielkim obciążeniem finansowym dla małych samorządów.

Prezydent podpisał ustawę o reformie edukacji

Prezydent Andrzej Duda podpisał wczoraj ustawę o prawie oświatowym i przepisy wprowadzające. Od nowego roku szkolnego rozpocznie się proces likwidacji gimnazjów, a zamiast nich wprowadzona zostanie ośmioletnia podstawówka oraz czteroletnie liceum.

Związek Nauczycielstwa Polskiego ogłosił, że w związku z podpisaniem ustawy przygotowuje się do wejścia w spór zbiorowy z rządem i inauguruje ruch na na rzecz referendum w sprawie reformy oświaty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne