Reklama

Reklama

Referendum ws. Jednomandatowych Okręgów Wyborczych

​Referendum: Oficjalne wyniki w poniedziałek po południu

W dniu referendum - 6 września - PKW nie będzie podawała danych o frekwencji; oficjalne wyniki planuje ogłosić w poniedziałek 7 września w godzinach popołudniowych. Największe stacje telewizyjne nie planują podawać szacunkowych wyników głosowania opartych na badaniu exit poll.

Z informacji PAP uzyskanych w TVP, TVN24 i Polsacie wynika, że żadna z tych stacji nie planuje wieczoru referendalnego, w którym byłyby prezentowane wyniki badań exit poll.

Jak poinformowano PAP w biurze prasowym Państwowej Komisji Wyborczej, w niedzielę 6 września PKW planuje co najmniej dwa briefingi - w godzinach porannych oraz wieczorem po zamknięciu lokali. Głosowanie w referendum trwa od godz. 6 do godz 22.

W trakcie głosowania, z uwagi na to, że wysokość frekwencji rozstrzyga o ważności głosowania, PKW nie będzie podawała informacji na ten temat.

Reklama

Oficjalne wyniki - jak szacuje PKW - nie będą podane wcześniej niż w poreferendalny poniedziałek po południu.

W piątek, na dwa dni przed referendum PKW planuje zorganizować briefing, podczas którego poinformuje m.in. o dniu referendum, liczbie komisji i uprawnionych do głosowania oraz zasadach ciszy referendalnej.

W referendum Polacy odpowiedzą na trzy pytania - czy są za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu, za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa, za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika.

Wynik głosowania będzie wiążący, jeżeli weźmie w nim udział więcej niż połowa uprawnionych. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy