Reklama

Reklama

Referendum ws. Jednomandatowych Okręgów Wyborczych

Marcin Mastalerek: Prezydent Komorowski obraził 6 milionów Polaków

Platforma Obywatelska nie wyciągnęła wniosków z przegranych wyborów, a wypowiedź prezydenta jest tego najlepszym przykładem - tak rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Marcin Mastalerek skomentował dzisiejszą zapowiedź Bronisława Komorowskiego, że nie dołączy on postulowanych przez PiS pytań referendalnych.

Poseł Marcin Mastalerek ocenił, że swoją wypowiedzią prezydent Komorowski obraził 6 milionów Polaków, którzy podpisali się pod wnioskami o referenda w sprawach, które wnioskuje PiS. Dodał, że słuchając wypowiedzi Bronisława Komorowskiego, przypomniał sobie kampanię prezydencką. - Przypomniałem sobie, dlaczego Bronisław Komorowski przegrał. Usłyszałem tę samą pychę i arogancję - stwierdził poseł PiS.

Reklama

Marcin Mastalerek zapowiedział, że jeśli prezydent Komorowski nie zgodzi się na dołączenie pytań postulowanych przez PiS, to zostanie o to poproszony Andrzej Duda. Polityk powiedział, że PiS nie bierze pod uwagę ścieżki parlamentarnej, ponieważ referendum 6 września zostało ogłoszone na wniosek prezydenta za zgodą Senatu.

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości wyjaśnił też, że PiS posiada ekspertyzę zezwalającą na rozszerzenie referendum o dodatkowe pytania. Partia zwróciła się do prezydenta o to, by do zarządzonego już referendum dodać trzy pytania: w sprawie wieku emerytalnego, obowiązku szkolnego dla sześciolatków oraz prywatyzacji lasów państwowych.

Prezydent propozycje odrzucił i powiedział, że "trzeba się traktować maksymalnie poważnie, można się dopisać do wycieczki szkolnej albo do pamiętnika". Trzy pytania, które zostaną zadane obywatelom w zarządzonym już przez Bronisława Komorowskiego referendum będą dotyczyły: kwestii jednomandatowych okręgów wyborczych, zmiany sposobu finansowania partii politycznych oraz rozstrzygania wątpliwości podatkowych na korzyść obywatela. 

Zobacz też: TYLKO U NAS. Wybory w cieniu referendum. Kto ugra najwięcej?


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy