Reklama

Reklama

Referendum ws. Jednomandatowych Okręgów Wyborczych

Karty na referendum wydrukowane. Kosztowały 1,5 mln złotych

Państwowa Komisja Wyborcza wydrukowała już karty do głosowania we wrześniowym referendum. Właśnie zaczęło się ich rozsyłanie - dowiedział się reporter RMF FM, Grzegorz Kwolek. Powołane zostały także obwodowe komisje referendalne i lada moment ruszą szkolenia ich członków.

Wydrukowanie kart do głosowania oznacza, że od strony technicznej bardzo trudne byłoby dołożenie dodatkowych pytań do zaplanowanego na 6 września referendum - zostało bardzo mało czasu na ewentualne zamówienie i wydrukowanie nowych kart oraz na wysłanie ich do komisji obwodowych.

PKW musiałaby też zdecydować, czy można oddawać głosy na dwóch osobnych formularzach. - Na wiele czynności jest już po prostu za późno - tłumaczy Krzysztof Lorenc z Krajowego Biura Wyborczego.

- Upłynęły już terminy np. głosowania korespondencyjnego, a więc i to byłoby dodatkowym problemem - dodaje.

Reklama

Ewentualne odwołanie referendum oznacza wyrzucenie do kosza już wydrukowanych kart. Ich przygotowanie kosztowało blisko 1,5 miliona złotych.

(abs)

Grzegorz Kwolek

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy