Reklama

Reklama

Proces Katarzyny W.

"Fakt": Tajemniczy świadek widział mord na Madzi?

Do sądu zgłosił się nowy, tajemniczy świadek w procesie Katarzyny W. oskarżonej o zamordowanie swojej półrocznej córki Madzi - donosi "Fakt".

W rozmowie z gazetą prokurator Zbigniew Grześkowiak z Prokuratury Okręgowej w Katowicach powiedział, że na razie nie wiadomo, kim jest ta osoba, a mężczyzna zgłosił się sam. Ma zeznawać na rozprawie w piątek.

Reklama

Adwokat oskarżonej stwierdził, że nie ma nikogo, kto byłby świadkiem wydarzeń, o które jest oskarżona jego klientka.

Biegli stwierdzili, że śmierć Magdy miała charakter nagły i gwałtowny, a jej przyczyną było zamknięcie dopływu powietrza do płuc dziecka. "Gdyby doszło do zatrzymania układu oddechowego z przyczyn innych niż gwałtowne uduszenie, nie doszłoby do ostrego rozdęcia płuc" - przytoczył ocenę biegłych sędzia Chmielnicki.

Zdaniem prokuratury Katarzyna W. udusiła swoją córkę, a plan zabójstwa przygotowywała co najmniej od 19 stycznia, wcześniej próbując zatruć córkę tlenkiem węgla. 24 stycznia miała cisnąć dzieckiem o podłogę, a kiedy okazało się, że mimo to niemowlę przeżyło, dusić je przez kilka minut. Sama oskarżona twierdzi, że Magda zmarła na skutek wypadku. Według oskarżonej dziecko wypadło jej z rąk na podłogę, gdzie zmarło po kilku nieudanych próbach nabrania powietrza.

Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna W. | mała Madzia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje