Reklama

Reklama

Siły zbrojne Turcji. Premier zapowiada poważne zmiany

Dowództwo tureckich sil zbrojnych nie będzie w przyszłości podporządkowane Ministerstwu Obrony Narodowej, lecz bezpośrednio prezydentowi - oznajmił w niedzielę w wywiadzie dla prasy tureckiej premier Binali Yildirim.

"Sztab Generalny Sił Zbrojnych nie będzie już zależał od Ministerstwa Obrony. Kiedy ustanowimy system władzy prezydenckiej, podporządkujemy go prezydentowi" - zapowiedział premier.

Szef rządu tureckiego nie podał terminu, kiedy to nastąpi, ale przedstawił jako rzecz przesądzoną przejście Turcji od obecnego systemu parlamentarnego do ustroju, w którym prezydent będzie skupiał w swych rękach całą władzę wykonawczą.

Czytaj także:

Erdogan rzucił rękawicę USA

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy