Reklama

Reklama

Kolejna nocna manifestacja zwolenników prezydenta Erdogana

Tysiące zwolenników tureckiego prezydenta kolejną noc manifestują na ulicach całego kraju. W Stambule, Ankarze czy Izmirze kolejną noc manifestowało tysiące zwolenników prezydenta Recepa Erdogan i jego Partię Sprawiedliwości i Rozwoju AKP.

Od czasu piątkowego nieudanego przewrotu wojskowego każdego wieczoru organizowane są wiece poparcia dla Recepa Erdogana. Początkowo brali w nich udział także ci, którzy nie wspierają prezydenta, a chcieli jedynie wyrazić sprzeciw wobec puczu.

Teraz jednak na demonstracje przychodzą już wyłącznie zwolennicy władz, a zgromadzenia są uznawane za wiece polityczne.

"Turcja okryła się wstydem, ale Recep Erdogan jest naszym prezydentem. Fethullah Gullen jest terrorystą, a Recep Erdogan jest wielkim prezydentem" - mówi wysłannikowi Polskiego Radia Kadir, który uczestniczy w wiecu na placu Taksim w Stambule.

Reklama

Fethullah Gullen to największy wróg tureckiego prezydenta. Muzułmański duchowny żyje na emigracji w Stanach Zjednoczonych, a prezydent Erdogan uważa, że to właśnie on kierował nieudanym zamachem stanu. Tureckie władze wysłały już do Waszyngtonu dokumenty w sprawie ekstradycji Gullena.

Dzisiaj w Ankarze ma się zebrać Rada Bezpieczeństwa Narodowego, a po niej mają zostać ogłoszone "ważne dla kraju decyzje".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy