Reklama

Reklama

​Grecja: Co dalej z tureckimi uciekinierami?

Premier Aleksis Cipras poinformował w sobotę prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, że wniosek o azyl ośmiu uciekinierów z Turcji będzie rozważony możliwie szybko i z poszanowaniem norm praw międzynarodowego oraz konwencji regulujących kwestię praw człowieka.

Premier Cipras rozmawiał z prezydentem Turcji przez telefon.

Ankara domaga się natychmiastowego wydania ośmiu wojskowych, którzy przylecieli do Grecji z Turcji po nieudanej próbie przewrotu wojskowego.

Turecki śmigłowiec wojskowy wylądował w Grecji, na lotnisku w Aleksandrupolis, krótko po ogłoszeniu przez władze w Ankarze, że próba zamachu stanu w Turcji zakończyła się niepowodzeniem.

"Mężczyźni znajdujący się na pokładzie maszyny poprosili o azyl. Zostali oni aresztowani w związku z nielegalnym przekroczeniem granicy kraju" - poinformowała w sobotę grecka policja.

Reklama

Według greckiej telewizji ERT wszyscy mężczyźni na pokładzie maszyny, poza jednym, byli w wojskowych mundurach i mogli być zamieszani w udaremniony pucz.

Władze w Ankarze poinformowały, że sytuacja w kraju wraca do normy, a przewrót został udaremniony. Władze kontrolują wszystkie regiony kraju. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy