Reklama

Reklama

Czy Amerykanie odwrócą się od Turcji?

Biały Dom zapewnił w poniedziałek, że Stany Zjednoczone bardzo cenią związki z Turcją, która jest ich sojusznikiem w NATO. Wezwał wszystkie strony w Turcji do umiarkowania i poszanowania rządów prawa po próbie zamachu stanu.

"Stany Zjednoczone mocno popierają demokratycznie wybrany cywilny rząd Turcji i demokratyczne instytucje kraju" - powiedział na codziennym briefingu rzecznik Białego Domu Josh Earnest.

Powtórzył, że Stany Zjednoczone są gotowe rozpatrzyć wniosek tureckich władz o ekstradycję kaznodziei Fethullaha Gulena, oskarżanego przez władze w Ankarze o to, że stał za przewrotem. Władze w Ankarze taki wniosek zapowiedziały, ale dotąd go nie złożyły.

Ponadto, Stany Zjednoczone są gotowe pomóc tureckim władzom w przeprowadzeniu śledztwa w sprawie próby zamachu.

Ambasador USA w Ankarze John Bass stanowczo odrzucił w poniedziałek pojawiające się w tureckich mediach i oficjalnych wypowiedziach sugestie, że Stany Zjednoczone były w jakiś sposób powiązane z próbą zamachu stanu w Turcji.

Reklama

Odwołano zakaz połączeń lotniczych z Turcją

Amerykański urząd lotnictwa cywilnego FAA zniósł w poniedziałek obowiązujący od soboty zakaz wszelkich połączeń lotniczych między Turcją a USA z międzylądowaniem i bez, wprowadzony w reakcji na próbę przewrotu wojskowego.

Zakaz lotów z Turcji do USA dotyczył linii lotniczych z wszystkich krajów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy