Reklama

Reklama

"Zmasowane sankcje" za atak na Ukrainę. Von de Leyen ostrzega Rosję

​Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ostrzegła w czwartek, że UE zareaguje "zmasowanymi" sankcjami gospodarczymi i finansowymi wobec Rosji w przypadku kolejnych ataków na Ukrainę.

- Jeśli sytuacja się pogorszy, jeśli nastąpią dalsze ataki na integralność terytorialną Ukrainy, odpowiemy zmasowanymi sankcjami gospodarczymi i finansowymi - przekazała w oświadczeniu skierowanym do uczestników wirtualnego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Ursula von der Leyen: Jesteśmy przygotowani

- Nie akceptujemy rosyjskiej próby podzielenia Europy na strefy wpływów. (...) Jeśli nastąpią ataki, jesteśmy przygotowani - dodała.

Światowe Forum Ekonomiczne odbywa się w tym roku online z powodu pandemii koronawirusa.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy