Reklama

Reklama

Ursula von der Leyen przyleci do Polski. Podano datę

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen planuje złożyć wizytę w Warszawie 2 czerwca, jeśli do tego czasu zostanie zakończona procedura zatwierdzania polskiego Krajowego Planu Odbudowy - poinformowała rzeczniczka KE Dana Spinant. Potwierdziła tym samym informacje Polsat News. Stacja podała również nieoficjalnie, że dzień wcześniej - 1 czerwca - KPO zostanie zaakceptowany.

Jak w środę przekazał Polsat News, Komisja Europejska zatwierdzi polskie KPO na kolegium komisarzy za tydzień, czyli 1 czerwca. Po spodziewanej, pozytywnej decyzji szefowa KE Ursula von der Leyen zjawi się w Warszawie i spotka z premierem Mateuszem Morawieckim. Do wizyty trwają "pierwsze przymiarki".

Korespondentka stacji w Brukseli Dorota Bawołek uściśliła, że jeśli KPO zostanie zatwierdzony do końca czerwca, "to po spełnieniu warunków pieniądze popłyną na przełomie sierpnia i września".

Reklama

Premier: Istnieje duża szansa na zatwierdzenie KPO w ciągu kilku dni

Komisja Europejska oczekuje, by przed wypłatą środków Polska zlikwidowała Izbę Dyscyplinarną (ID) Sądu Najwyższego, zakończyła reformę sądownictwa pod kątem dyscypliny wobec sędziów, jak i przywróciła do pracy sędziów zawieszonych przez ID. 

Nasz kraj wnioskuje o 23,9 mld euro dostępnych w ramach grantów i o 11,5 mld euro z części pożyczkowej. Wcześniej w środę Morawiecki oznajmił, że "istnieje duża szansa, że w ciągu kilku dni KPO zostanie zatwierdzony".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy