Reklama

Reklama

Unijny Fundusz Odbudowy. Nie będzie poparcia ze strony Solidarnej Polski

Solidarna Polska nie poprze w Sejmie unijnego Funduszu Odbudowy - potwierdził w piątek w "Gościu Wydarzeń" na antenie Polsat News wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

Reklama

- Jesteśmy konsekwentni, dbamy o interes Polski. Popełniono kilkanaście błędów - od decyzji lipcowej, poprzez grudniową, która powoduje przyspieszenie celów redukcyjnych, skutkujących wzrostem cen do uprawnień CO2 o 40 proc. W tej chwili to gigantyczne wyzwanie dla sektora energetycznego - podkreślał gość Grzegorza Kępki.

Reklama

Wiceminister klimatu i środowiska na antenie Polsat News wyjaśniał, że chodzi o "suwerenność i bezpieczeństwo energetyczne Polski". Skrytykował też tzw. mechanizm warunkowości, który ma uzależniać unijne środki od przestrzegania zasad praworządności.

 

Jak zaznaczył Ozdoba, do swoich racji Solidarna Polska próbuje przekonać partnerów w Zjednoczonej Prawicy. Nie ukrywał, że liczy na to, że stanowisko Zjednoczonej Prawicy jako całości ulegnie zmianie.

Czym jest Fundusz Odbudowy?

W ramach Funduszu Odbudowy Polska otrzymać ma ponad 57 mld euro. Przygotowany przez rząd Krajowy Plan Odbudowy przewiduje skierowanie na inwestycje 23,9 mld euro w ramach bezzwrotnych dotacji oraz 34,2 mld euro w formie pożyczek.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje