Reklama

Reklama

Rząd przyjął Krajowy Plan Odbudowy. Ma go już Komisja Europejska

Rada Ministrów przyjęła dziś Krajowy Plan Odbudowy - to krok konieczny dla wypłacenia środków z unijnego Funduszu Odbudowy. Wiceminister Waldemar Buda podkreślił, że ma go już Komisja Europejska.

"Krajowy Plan Odbudowy przyjęty przez Radę Ministrów. Ma go również już Komisja Europejska. Przed nami ważne głosowanie już 4 maja w Sejm RP. Pokażmy, że są sprawy, które nie mogą dzielić" - napisał na Twitterze wiceminister Buda. 

4 maja Sejm na dodatkowym posiedzeniu zajmie się projektem ustawy ws. ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE; projekt we wtorek przyjął rząd.

KPO w formie uchwały rządu

Rząd w ostatnim możliwym terminie - 30 kwietnia - przyjął Krajowy Plan Odbudowy. Tego typu dokument musiało przygotować każde państwo członkowskie Unii Europejskiej, jeśli chciało starać o pieniądze pochodzące z unijnego Funduszu Odbudowy.

Reklama

Z FO Polska otrzyma 58 mld euro, z czego 23,9 mld to dotacje, a kolejne 34,2 mld to pożyczki. Przyjęcie KPO w formie uchwały rządu, tak jak miało to miejsce w Polsce, sprawia, że plan nie będzie podlegał parlamentarnej procedurze legislacyjnej.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy