Reklama

Reklama

​Roberta Metsola i Emmanuel Macron zorganizowali konferencję prasową. Media: Dla wspólnego zdjęcia

Prezydent Francji Emmanuel Macron i nowa szefowa Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola zorganizowali konferencję prasową w europarlamencie w Strasburgu bez możliwości zadawania pytań. Część dziennikarzy wyszła z sali. W sieci pojawiły się też komentarze, że konferencję zorganizowano dla wspólnego zdjęcia.

Konferencja prasowa trwała cztery minuty. Po niej w mediach społecznościowych ukazały się komentarze dziennikarzy, którzy skrytykowali brak możliwości zadawania pytań. Pojawiły się sugestie, że konferencja została zorganizowana tylko po to, aby nowa szefowa PE miała wspólne zdjęcia z Macronem na sali prasowej. 

Część dziennikarzy, gdy pojawiały się informacje, że nie będzie możliwości zadawania pytań, opuściła salę prasową po przybyciu do niej Metsoli i Macrona.

Macron wcześniej wziął udział w pięciogodzinnej debacie na temat priorytetów francuskiej prezydencji.

Reklama

Deklaracje Macrona i Metsoli

- Parlament Europejski będzie pracował razem z francuską prezydencją w realizacji wielu wyzwań dot. wartości, praworządności, zmian klimatu i kryzysu zdrowia oraz spraw społecznych i ekonomicznych - powiedziała Metsola na konferencji. Dodała, że cieszy ją deklaracja Macrona w sprawie walki o prawa kobiet.

Macron zaznaczył, że prezydencja francuska będzie zabiegała o to, aby budować Europę, która sprosta wielkim wyzwaniom w tym strategicznym i klimatycznym.

Źródło: Macron był spóźniony

Źródło zbliżone do kierownictwa PE przekazało, że nie było możliwości zadawania pytań, "ponieważ Macron był bardzo spóźniony na następne spotkanie i ponadto udzielił wielu wyczerpujących odpowiedzi na pytania europosłów na sali plenarnej".


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy