Reklama

Reklama

Parlament Europejski. Patryk Jaki: Chcecie przywrócić marionetki

Podczas debaty w Parlamencie Europejskim do zgromadzonych zwrócił się europoseł PiS Patryk Jaki. - Chcecie przywrócić te marionetki, które zgadzają się na wszystko, co mówicie, ale mój kraj jest niezależny i tylko Polacy mogą zdecydować, kto będzie rządził - mówił.

Debata w Parlamencie Europejskim, w której wzięła udział także szefowa KE Ursula von der Leyen, miała związek z wydaniem przez Trybunał Konstytucyjnego 7 października wyroku w sprawie wyższości konstytucji nad prawem unijnym. TK po rozpoznaniu wniosku premiera, uznał, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, są niezgodne z Konstytucją RP.

ZOBACZ: Debata w Parlamencie Europejskim. Relacja na żywo

Reklama

Zdaniem Jakiego utrzymywanie praworządności jest ważne, ale ważniejsza jest równość. Europoseł przypomniał wyroki w Niemczech, Francji, Hiszpanii czy Rumunii, gdzie orzeczono, że konstytucja jest nadrzędna wobec prawa unijnego.

Dodał, że w Polsce uznano tak samo. - Ale tylko Polska nie może tak zrobić, bo nie podoba wam się ten rząd - mówił Jaki do europosłów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy