Reklama

Reklama

Media: Draghi, Scholz i Macron wspólnie odwiedzą Kijów

Na czwartek zaplanowano wizytę premiera Włoch Mario Draghiego, kanclerza Niemiec Olafa Scholza i prezydenta Francji Emmanuela Macrona w Kijowie - donosi dziennik "La Stampa". Według włoskiej gazety ich rozmowy z przywódcą Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim mają być skoncentrowane na kwestii "otwarcia" wobec kandydatury tego kraju do UE.

Wcześniej niemiecki dziennik "Bild am Sonntag" informował, że do wizyty trzech przywódców dojdzie jeszcze przed szczytem grupy państw G7, planowanym na 26-28 czerwca.

"La Stampa" dodaje, że podróż odbędzie też przed szczytami UE i NATO.

"Wszyscy trzej razem, by pokazać prostą wspólną fotografią pełne poparcie trzech największych europejskich państw dla ukraińskiego prezydenta"- podkreśla włoska gazeta.

Berlin i Paryż od dawna planowały podróż do Ukrainy

Niemiecka prasa zaznaczała zaś, że Berlin i Paryż od dawna prowadziły rozmowy na temat wspólnej podróży do stolicy Ukrainy, a pomysł zaproszenia do udziału w podróży szefa włoskiego rządu miał wyjść od strony francuskiej.

Reklama

Premier Draghi rozpoczyna w poniedziałek wizytę w Izraelu, w trakcie której ma rozmawiać głównie o Ukrainie i kwestiach energii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy