Reklama

Reklama

Marcowy szczyt UE w formie wideokonferencji

Z powodu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem w państwach członkowskich marcowy szczyt Unii Europejskiej odbędzie się w formie wideokonferencji. Decyzję przekazał Barend Leyts, rzecznik prasowy szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela.

"Przewodniczący Rady Europejskiej będzie kontynuował konsultacje ze wszystkimi przywódcami. Szczegóły dotyczące logistyki pojawią się wkrótce" - napisał na Twitterze Leyts.

Rozmowy zaplanowano na 25-26 marca. Początkowo Michel chciał zorganizować pod koniec marca szczyt, na którym w Brukseli spotkaliby się przywódcy krajów unijnych. Część państw UE zgłasza jednak wątpliwości, wskazując, że pandemia trwa i szczyt mógłby zostać zorganizowany w formie wideokonferencji.

Wśród tematów nie tylko walka z pandemią

Głównym tematem szczytu UE będzie walka z pandemią. Przywódcy mają omawiać kwestie problemów z dostawami szczepionek i wprowadzenia w przyszłości certyfikatów szczepień. Dyskusja ma także dotyczyć odbudowy gospodarki unijnej po pandemii. Omawiane będą relacje UE-Rosja, UE-Turcja, kwestie dotyczące polityki przemysłowej i cyfryzacji.

Reklama

W grudniu szczyt UE odbył się fizycznie w Brukseli. Media nie miały jednak dostępu do budynków Rady i wszystkie konferencje odbywały się wirtualnie. Delegacje uczestniczące w obradach były też ograniczone do określonej liczby osób. 

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy