Reklama

Reklama

Komisarz Didier Reynders w Polsce. Spotkał się m.in. z Marianem Banasiem

Komisarz UE ds. Sprawiedliwości Didier Reynders spotkał się w czwartek w ramach swojej dwudniowej wizyty z ministrem ds. UE Konradem Szymańskim oraz szefem Najwyższej Izby Kontroli Marianem Banasiem.

"Bardzo dobra i szczera dyskusja z Konradem Szymańskim, ministrem spraw ds. UE" - napisał Reynders na Twitterze. Podkreślił konieczność współpracy w celu całkowitego wykonania orzeczeń TSUE i "zagwarantowania niezawisłości sądownictwa".

O spotkaniu komisarza z Marianem Banasiem poinformował sam prezes NIK.

"Tematem rozmów były min. niezależność NIK oraz rola i miejsce Izby w kontekście Krajowego Planu Odbudowy. Dziękuję za owocną rozmowę" - skomentował Banaś.

Koło południa rozpoczęło się także spotkanie komisarza z ministrem sprawiedliwości, prokuratorem generalnym Zbigniewem Ziobrą.

Reklama

Reynders swoją wizytę w Warszawie rozpoczął w czwartek rano. Po południu spotka się jeszcze z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim, a wcześniej weźmie udział w posiedzeniu połączonych sejmowych komisji: sprawiedliwości i praw człowieka oraz ds. UE.

Kolejne spotkania w planach

Podczas posiedzenia obu komisji Reynders przedstawi drugi raport KE w sprawie praworządności. Przegląd praworządności we wszystkich 27 krajach członkowskich odbywa się od zeszłego roku. Poszczególne rozdziały stanowi analiza przestrzegania zasad praworządności przez wszystkie kraje Wspólnoty.

Komisarz ds. Sprawiedliwości spotka się w trakcie swojej wizyty również z I prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Manowską oraz rzecznikiem praw obywatelskich Marcinem Wiąckiem.

W piątek o godz. 18 odbędzie się natomiast konferencja prasowa Reyndersa w siedzibie Przedstawicielstwa KE w Polsce.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje