Reklama

Reklama

Powstanie warszawskie

Sasin: To Bartoszewski sprowokował

To Władysław Bartoszewski od kilku dni dążył do zakłócenia obchodów rocznicy wybuchu powstania warszawskiego - podkreśla Jacek Sasin. Polityk PiS odniósł się także do słów o "motłochu".


Reklama

Zdaniem gościa radiowej Trójki, potrzebna jest zmiana sposobu organizacji uroczystości na Wojskowych Powązkach, by wszystkie opcje polityczne mogły wspólnie złożyć wieńce pod pomnikiem Gloria Victis.
Jacek Sasin przekonywał również, że wśród tłumu zawsze mogą znaleźć się jednostki, które zakłócą uroczystości.
Poseł PiS skomentował także słowa Władysława Bartoszewskiego, który oświadczył, że "motłoch nie będzie ograniczał jego swobody". 

"Nie atakowałbym ich takimi słowami"

 - Nie atakowałbym ich takimi słowami, jakich chociażby użył Władysław Bartoszewski, byłem wczoraj na Warszawskich Powązkach i ta atmosfera była podniosła, zdecydowana większość ludzi zachowywawała się godnie  - powiedział polityk. 

Czy W. Bartoszewski obraża? Podyskutuj

Sasin odniósł się również do wyroku w procesie, który wytoczył mu prezydent Komorowski. Poseł PiS ma przeprosić głowę państwa za sugerowanie jakoby w rozmowie z Radosławem Sikorskim po katastrofie smoleńskiej mówili, że "Lecha nie ma, ale został ten drugi" i "mamy jeszcze jedną tutkę".
Gość radiowej Trójki nie wykluczył, że odwoła się od tego wyroku.
 

"Podtrzymuję to, co powiedziałem"

- Mam oczywiście świadomość, że będę miał duże trudności, by procesowo udowodnić, że takie wydarzenie miało miejsce. Podtrzymuję to, co powiedziałem - oświadczył Jacek Sasin. 

Poseł PiS powiedział również, że na razie nie wiadomo, jak zagłosuje jego klub, jeśli premier wystąpi o odwołanie Prokuratora Generalnego. 

 - Andrzej Seremet popełnił sporo błędów, ale jestem daleki od tego, by osądzać go tylko personalnie - zaznaczył Jacek Sasin. Opowiedział się również za powrotem do połączenia funkcji Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości.

Dowiedz się więcej na temat: Powstanie Warszawskie | Warszawa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy