Reklama

Reklama

Polska walczy z żywiołem

Dolny Śląsk: Stan alarmowy przekroczony na 14 rzekach

Przekroczenie stanów alarmowych na 14 wodowskazach w regionie oraz 26 przekroczonych stanów ostrzegawczych - tak w czwartek wygląda sytuacja hydrologiczna na Dolnym Śląsku.

Jak poinformowało w komunikacie po posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, przekroczenia stanów alarmowych i ostrzegawczych odnotowano m.in. na rzekach:  Odra, Bystrzyca, Kaczawa, Orla, Bóbr, Kwisa i Witka.

W regionie obowiązują nadal alarmy powodziowe w gminach Lubawka, Nowogrodziec i Lubań oraz w powiecie bolesławieckim. Z kolei pogotowia przeciwpowodziowe  utrzymują się w ośmiu gminach oraz w sześciu powiatach - m.in. jeleniogórskim, kamiennogórskim, złotoryjskim i kłodzkim.

Reklama

Służby wojewody dolnośląskiego zapewniają, że sytuacja powodziowa w regionie się stabilizuje. Monitorowana jest m.in. sytuacja na Odrze. W górnym biegu rzeki przemieszcza się fala wezbraniowa, która do Wrocławia dotrze w piątek lub sobotę. Według prognoz w obrębie Wrocławskiego Węzła Wodnego może przekroczyć stany ostrzegawcze, ale nie ma zagrożenia powodziowego dla stolicy Dolnego Śląska. 

- Prognozowane przepływy w obrębie Wrocławia szacowane na 400-450 metrów sześciennych na sekundę mieszczą się całkowicie w możliwościach węzła, które obecnie szacuje się powyżej 2000 m sześciennych - podano w komunikacie.

Dowiedz się więcej na temat: zagrożenie powodziowe | Dolny Śląsk | powódź | woda | rzeka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje