Reklama

Reklama

​Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie weta unijnego budżetu

- Jeżeli będą takie warunki, to jest zupełnie oczywiste, bo to byłaby utrata suwerenności naszego kraju - powiedział w środę (18 listopada) w Sejmie wicepremier Jarosław Kaczyński pytany, czy Polska powinna zawetować budżet Unii Europejskiej.

Wicepremier pytany przez dziennikarzy w Sejmie, czy Polska powinna zawetować unijny budżet, odpowiedział: - Jeżeli będą takie warunki, to to jest zupełnie oczywiste, bo to byłaby utrata suwerenności naszego kraju.

Reklama

W środę informację na temat budżetu UE przedstawił premier Mateusz Morawiecki.

Czytaj również: "To jest zwrotny moment w historii UE". Emocjonalne wystąpienie premiera

W poniedziałek Polska i Węgry sprzeciwiły się przyjęciu rozporządzenia w sprawie uwarunkowania funduszy unijnych od przestrzegania praworządności. Rozporządzenie przyjęto jednak większością kwalifikowaną państw członkowskich. W konsekwencji zastrzeżeń zgłoszonych przez Polskę i Węgry niemiecka prezydencja podała, że państwa członkowskie nie osiągnęły jednomyślności w sprawie wieloletniego budżetu UE na lata 2021-2027 i decyzji w sprawie funduszu odbudowy.

W czwartek planowana jest wideokonferencja szefów państw i rządów, która planowo ma się zająć tematem pandemii koronawirusa. Na początku tygodnia źródło w niemieckiej prezydencji przekazało jednak, że szefowie państw i rządów mogą się też zająć sprawą wieloletniego budżetu UE i funduszu odbudowy. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje