Reklama

Reklama

Donald Tusk: Wszystkie działania PiS wpisują się w strategię rosyjską

"Wszystkie, podkreślam, wszystkie działania PiS wpisują się precyzyjnie w rosyjską strategię rozbijania Unii Europejskiej i geopolityczną izolację Polski" - uważa były premier Donald Tusk.

"Wszystkie, podkreślam, wszystkie działania PiS wpisują się precyzyjnie w rosyjską strategię rozbijania Unii Europejskiej i geopolityczną izolację Polski. Czy robią to świadomie, jest pytaniem drugorzędnym" - napisał w poniedziałek 23 listopada Tusk na Twitterze. 

Odnosząc się do wpisu Tuska, europoseł PiS Ryszard Czarnecki powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że "to Donald Tusk mówił w wywiadzie, że 'Putin to nasz człowiek w Moskwie'". - Więc co do strategii rosyjskiej, myślę, że Donald Tusk może o niej dużo powiedzieć, tylko pewnie o niej słyszał od samego Putina - dodał.

Reklama

Europoseł postawił pytanie: - Czy walka o interesy narodowe to jest wpisywanie się w strategię Rosji?

- To, że chcemy dostać więcej pieniędzy, a weto nas uchroni przed stworzeniem mechanizmu, który może doprowadzić do tego, że będą nam pieniądze zabierać? Niech Tusk naprawdę mniej biega po Brukseli, a bardziej myśli - powiedział Czarnecki.

Weto w sprawie budżetu

Polska i Węgry sprzeciwiły się rozporządzeniu w sprawie mechanizmu wiążącego dostęp do środków unijnych z kwestią praworządności. Pozostałe państwa UE rozporządzenie zaakceptowały.

Przedstawiciele rządów Polski i Węgier zapowiadają możliwość weta kolejnego wieloletniego budżetu UE na l. 2021-2027, ponadto elementem pakietu budżetowego jest też tzw. fundusz odbudowy po epidemii koronawirusa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy