Reklama

Reklama

Polacy w Afganistanie

Karzai "otwarty" na projekt dodatkowych wyborów

Prezydent Afganistanu Hamid Karzai powiedział podczas prywatnego spotkania, że jest otwarty na udział w wyborczej dogrywce, ale nie zobowiązał się jeszcze do wyznaczenia terminu kolejnej tury wyborów - podała w poniedziałek agencja Reutera.

Amerykańska Sekretarz Stanu Hillary Clinton powiedziała dziennikarzom, że zachęca prezydenta Karzaja do takiego rozwiązania i że we wtorek poinformuje on oficjalnie o tym, jak ma zamiar postąpić wobec poważnych zarzutów o fałszowanie wyników wyborów w Afganistanie.

Wspierana przez ONZ komisja prowadząca dochodzenie w sprawie oszustw podczas sierpniowych wyborów prezydenckich w Afganistanie odrzuciła setki tysięcy głosów oddanych na dotychczasowego prezydenta Hamida Karzaja - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu.

Reklama

Clinton powiedziała reporterom, że to jak rozwija się sytuacja w Kabulu napawa ją jednak optymizmem. - Mam nadzieję, że w ciągu kilku nadchodzących dni zobaczymy (w Afganistanie) rozwiązanie, które będzie zgodne z porządkiem konstytucyjnym - dodała szefowa dyplomacji.

Dowiedz się więcej na temat: prezydent | Clinton | Afganistan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje