Reklama

Reklama

Polacy w Afganistanie

Będą obcinać głowy "sadystycznym żołnierzom"

Talibowie zagrozili, że będą obcinać głowy amerykańskim żołnierzom w zemście za niedawne zabicie przez jednego z nich 16 cywilów w prowincji Kandahar na południu Afganistanu.

"Islamski Emirat jeszcze raz ostrzega amerykańskie zwierzęta, że mudżahedini wezmą odwet i, z pomocą Allaha, będą zabijać i obcinać głowy waszym sadystycznym i żądnym krwi żołnierzom" - oświadczył rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid w komunikacie wysłanym pocztą elektroniczną.

Reklama

Nazwy Islamski Emirat używali talibowie w odniesieniu do Afganistanu, kiedy rządzili w nim w latach 1996-2001.

Wtorkowe oświadczenie to już druga groźba ze strony talibów, od kiedy w nocy z soboty na niedzielę doszło do masakry w prowincji Kandahar.

W poniedziałek islamscy rebelianci poprzysięgli zemstę, zapowiadając podwojenie ataków na - jak to określili - "dzikich Amerykanów chorych psychicznie".

Według mieszkańców trzech wsi, w których doszło do masakry, sierżant armii USA chodził od drzwi do drzwi i strzelał do cywilów. Zabił 16 osób, w tym dziewięcioro dzieci; ciała niektórych ofiar podpalił.

Żołnierz, który w pojedynkę dokonał ataku, został zatrzymany i przebywa w bazie NATO. Śledztwo w jego sprawie prowadzą amerykańskie władze wojskowe we współpracy z władzami afgańskimi.

Dowiedz się więcej na temat: Afganistan | USA | talibowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje