Reklama

Reklama

"Zabawa w chowanego". Nowy film braci Sekielskich

W sobotę (16 maja) w internecie ukaże się kolejna produkcja braci Tomasza i Marka Sekielskich. Film "Zabawa w chowanego" będzie kolejnym, po głośnym "Tylko nie mów nikomu", dokumentem o pedofilii w polskim Kościele.

Premiera filmu zaplanowana jest na sobotę (16 maja) na godz. 10.00 Dokument zostanie opublikowany na kanale YouTube braci Tomasza i Marka Sekielskich. Będzie go można zobaczyć za darmo. TUTAJ zobaczysz zwiastun nowego dokumentu.

Kontynuacja "Tylko nie mów nikomu"

"Zabawa w chowanego" będzie kolejnym dokumentem Sekielskich poświęconym przestępstwom pedofilskim w polskim Kościele katolickim. Film ujrzy światło dzienne rok po głośnym dokumencie "Tylko nie mów nikomu". Pierwsza produkcja braci Sekielskich ukazała się w maju 2019 r. Tomasz Sekielski rozmawiał wówczas z ofiarami molestowania seksualnego i konfrontował ofiary z duchownymi, którzy dopuścili się tych czynów.

Reklama

Za film "Tylko nie mów nikomu" Tomasz i Marek Sekielscy otrzymali nagrodę DetonaTOR, Telekamerę 2020, a także Orła 2020, nazywanego "polskim Oscarem", dla najlepszego filmu dokumentalnego. Od chwili premiery został on wyświetlony na YouTube ponad 23 mln razy. 

"Zabawa w chowanego" - o czym jest dokument?

Podobnie, jak w przypadku pierwszej części, w "Zabawie w chowanego" zostaną ukazane spotkania Sekielskiego z ofiarami pedofilii, które podzielą się swoją historią. Następnie bohaterowie zostaną skonfrontowani z oprawcami albo osobami, które wiedziały o trwającym w Kościele procederze. 

Zgodnie z zapowiedzią, bracia Sekielscy szczególny nacisk w "Zabawie w chowanego" kładą na tuszowanie przypadków pedofilii, które były raportowane kościelnym hierarchom. 

"Będzie to wstrząsająca historia dwóch braci wykorzystywanych przez tego samego księdza, który ma na swoim koncie też inne ofiary. Pokażemy, jak próbowano tuszować tę sprawę, jak kościelna hierarchia udawała, że się nic nie dzieje. Będzie też pokazane, jak wyglądają relacje państwo-Kościół na styku prokuratura-kuria" - zapowiadał Tomasz Sekielski. "Są emocje, łzy, wstrząsające historie, ale film pokazuje przede wszystkim pewne patologiczne mechanizmy" - podkreślał.

Obie produkcje zostały sfinansowane dzięki internetowej zbiórce przez serwis Patronite.

Cały film będzie można zobaczyć 16 maja o godz. 10.00 w serwisie YouTube (poniżej):

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje