Reklama

Reklama

Wielkopolskie: Akt oskarżenia przeciwko księdzu Arkadiuszowi H.

Prokuratura Rejonowa w Pleszewie (woj. wielkopolskie) skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 52-letniemu księdzu - poinformował w środę (15 września) rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler. Arkadiuszowi H. zarzuca przestępstwo o charakterze seksualnym.

Arkadiusz H. to ksiądz z filmu braci Sekielskich pt. "Zabawa w chowanego", wyemitowanego w maju bieżącego roku.

Dokument przedstawiał historię trzech chłopców - braci Bartłomieja i Jakuba oraz Andrzeja - wykorzystywanych przez tego samego księdza z diecezji kaliskiej - Arkadiusza H.

Prokuratura Rejonowa w Pleszewie zakończyła postępowanie przeciwko księdzu.

- Prokurator zarzucił mu, że pomiędzy wrześniem 1998 a majem 2000 r. w Pleszewie z góry powziętym zamiarem dopuścił się przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę 15-letniego pokrzywdzonego - powiedział prokurator Maciej Meler.

Reklama

Arkadiusz H. miał skrzywdzić jeszcze sześciu chłopców, którzy zgłosili się do prokuratury, ale - jak poinformował prokurator - większość z tych spraw się przedawniła i śledztwa zostały umorzone.

Ze względu na charakter sprawy i dobro pokrzywdzonych Maciej Meler nie ujawnia żadnych szczegółów.

Księdzu grozi 12 lat więzienia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy