Reklama

Reklama

Pedofilia w Kościele. "La Repubblica" publikuje apel polskich wiernych do papieża

Włoski dziennik "La Repubblica" opublikował w poniedziałek (29 czerwca) apel grupy wiernych z Polski do papieża Franciszka, by odbudował polski Kościół, w którym doszło do przypadków pedofilii. Odezwę wydrukowano jako płatne ogłoszenie w uroczystość świętych Piotra i Pawła.

"Ojcze Święty Franciszku! Odbuduj nasz Kościół! Błagamy Cię!" - wzywają autorzy apelu opublikowanego w rzymskiej gazecie.

"Spójrz z troską na Kościół w Polsce, gdzie zostały potwierdzone przypadki pedofilii, a lojalność wobec instytucji jest ślepa i głucha, ważniejsza od dobra ofiar. Brak zdecydowanej reakcji kościelnej hierarchii wobec zawiadomień o karygodnych zachowaniach przypisywanych niektórym biskupom jest powodem publicznego zgorszenia i szkodzi dobru Kościoła" - napisali sygnatariusze apelu.

Jak dodali, "rozbija to jego jedność, ponieważ dzieli nas na tych, którzy martwią się wizerunkiem instytucji i tych, którym leży na sercu dobro ofiar".

Reklama

"Prosimy o interwencję Watykanu"

"Prosimy o interwencję Watykanu. Zwracamy się do Ciebie, Ojcze Święty. Uleczmy rany. Dość krzywd" - głosi odezwa, pod którą widnieje napis: "Wierni Kościoła w Polsce". 

W gazecie znalazło się też wyjaśnienie, że w zbiórce pieniędzy na publikację apelu wzięło udział 635 wiernych, wspierając inicjatywę "Zranieni w Kościele".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy