Reklama

Reklama

Ostrowiec Świętokrzyski: Aresztowano proboszcza podejrzanego o molestowanie seksualne

58-letni proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim został aresztowany na trzy miesiące. Józef G. jest podejrzany m.in. o molestowanie seksualne małoletniego poniżej 15 roku życia - poinformowała w piątek (18 września) Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu.

Andrzej Dubiel, rzecznik prokuratury przekazał, że do zatrzymania kapłana doszło 15 września. - Podejrzanemu przedstawiony został zarzut związany z molestowaniem seksualnym małoletniego poniżej 15 roku życia, jak również zarzut dotyczący bezprawnego wpływania na pokrzywdzonego celem wywarcia na nim określonego wpływu zmierzającego do złożenia korzystnych dla podejrzanego zeznań - przekazał.

Podejrzany zarzucane mu przestępstwo miał popełnić na przestrzeni lat 2005-2006. W tym czasie pełnił funkcję proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu.

Reklama

Zaznaczył, że przesłuchany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. - Złożył obszerne wyjaśnienia, które są sprzeczne z zebranym w sprawie materiałem dowodowym - zaznaczył.

Dubiel przekazał, że 17 września Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu na wniosek prokuratury podjął decyzję o aresztowaniu Józefa G. na okres trzech miesięcy. - W śledztwie nadal prowadzone są intensywne czynności procesowe, mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności sprawy - dodał.

Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte 24 czerwca 2019 roku na wskutek zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożonego przez oficjała Sandomierskiego Sądu Biskupiego w Sandomierzu.

- W toku prowadzonego śledztwa, dzięki ścisłej współpracy z Sandomierską Kurią Diecezjalną, został zebrany niezbędny materiał dowodowy, który finalnie stanowił podstawę przedstawionych zarzutów - poinformował Dubiel.

Józefowi G. grozi od dwóch do 12 lat pozbawienia wolności. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy