Reklama

Reklama

"Modlitwa za zranionych w Kościele katolickim" będzie transmitowana online

21 czerwca, już po raz piąty, odbędzie się w krakowskim kościele "Modlitwa za zranionych". Program wydarzenia obejmuje mszę, rozmowę z psychologiem i wicedyrektor Centrum Ochrony Dziecka Ewą Kusz. Całość ma być transmitowana online.

Jest to spotkanie łączącego osoby, które poprzez modlitwę chcą towarzyszyć ofiarom nadużyć seksualnych w Kościele katolickim. "Chcemy dać znać wszystkim zranionym, że nie są sami i że Kościół się za nich modli" - poinformowano.

Wydarzenie, w ramach którego zaplanowano mszę św. w intencji osób skrzywdzonych w Kościele katolickim, wspólną modlitwę i rozmowę z Ewą Kusz, psychologiem i wicedyrektor Centrum Ochrony Dziecka ma odbyć się w niedzielę, 21 czerwca, 2020 r. w sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie.

"Inicjatywa świeckich katolików z Krakowa"

"'Modlitwa za zranionych' jest to cykliczna inicjatywa świeckich katolików z Krakowa, przekonanych, że szczera i pokorna modlitwa za skrzywdzonych seksualnie, często niezrozumianych w swoim bólu, wyrasta z sedna wiary w Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie ludzkie cierpienie, pogardę od ziemskiej władzy i wszelki grzech. Przez nasze spotkania organizowane raz na kwartał chcemy dać znać wszystkim zranionym, że nie są sami i że Kościół się za nich modli" - wyjaśnia Rafał Szwarc ze Wspólnoty Hanna.

Reklama

Spotkanie 21 czerwca bieżącego roku rozpocznie się eucharystią sprawowaną o godz. 18. w sanktuarium Św. Jana Pawła II. Homilię wygłosi kierownik Biura Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży ks. Piotr Studnicki.

Godzinę później rozpocznie się transmitowana na żywo na kanale sanktuarium Św. Jana Pawła II "Modlitwa za zranionych w Kościele katolickim", którą poprowadzi ks. Artur Chłopek, duszpasterz pokrzywdzonych z powodu wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne w archidiecezji krakowskiej. Początek o godz. 19. Po modlitwie zaplanowano rozmowę z psychologiem, wicedyrektor Centrum Ochrony Dziecka z Ewą Kusz. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy