Reklama

Reklama

Zabójstwo Pawła Adamowicza. Prokuratura otrzymała nowe informacje

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku otrzymała opinię biegłego psychologa śledczego na temat motywu działania podejrzanego o zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, Stefana W.

Jak potwierdził w środę Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, śledczy otrzymali opinię biegłego psychologa śledczego ws. motywu działania zabójcy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

"Teraz otrzymali ją biegli, którzy wydadzą opinię na temat poczytalności podejrzanego" - dodał Duszyński. Z uwagi na to, że opinia trafiła do zespołu biegłych psychiatrów, prokuratura nie zdradza żadnych szczegółów w tej sprawie.

Na razie trudno powiedzieć, kiedy dokładnie dojdzie do wydania opinii nt. poczytalności Stefana W., bo z uwagi na epidemię badania sprawcy przesuwają się w czasie. Od opinii tej będzie zależało, czy mężczyzna stanie przed sądem.

Reklama

Tragiczny finał WOŚP

Paweł Adamowicz został zaatakowany 13 stycznia 2019 r. na Targu Węglowym w Gdańsku podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gdy przebywał na scenie, został trzykrotnie raniony nożem przez napastnika. Zmarł następnego dnia po południu wskutek odniesionych obrażeń. Bezpośrednio po ataku zatrzymano sprawcę - Stefana W.

Śledztwo ws. zabójstwa Pawła Adamowicza prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy