Reklama

Reklama

TVN24: Służby wiedziały o poglądach politycznych Stefana W.

Dyrekcja więzienia w Gdańsku na dzień przed wyjściem na wolność Stefana W. przesłała policji dokument, w którym poinformowała o politycznych poglądach mężczyzny - informuje TVN24.

Z dokumentu, do którego dotarło TVN24, wynika, że Stefan W. miał antydemokratyczne poglądy i planował opuścić "siedlisko Platformy", jak określał woj. pomorskie. 

Notatka powstała na podstawie dwóch rozmów wychowawcy z zakładu karnego Gdańsk-Przeróbka ze Stefanem W. Zostały one przeprowadzone na siedem i na pięć dni przed wyjściem mężczyzny na wolność (1 i 3 grudnia). Dokument, który opisuje przebieg spotkań, został przesłany do komisariatu przy ul. Białej w Gdańsku 7 grudnia. Dzień później o godz. 12.30 Stefan W. opuścił więzienie - informuje TVN24.

"W dniu 03.12.2018 r. skazany wezwany na rozmowę stwierdził, że wyjeżdża z województwa pomorskiego bo tutaj rządzi 'Platforma'. Po opuszczeniu zakładu karnego zamierza udać się na lotnisko, a gdyby nie udało mu się kupić biletu na samolot, to uda się na dworzec PKP i wyjedzie do innego województwa, gdzie rządzi PiS, bo jest zwolennikiem PiS-u, cyt. słowa skarżonego 'chciałbym, by Jarosław Kaczyński został dyktatorem'. Zamierza być bezdomnym, mieszkać po ośrodkach dla bezdomnych i jeździć pociągami po kraju. Do województwa pomorskiego nie będzie przyjeżdżać, bo to 'siedlisko Platformy'" - czytamy w notatce dyrektora więzienia, do której dotarło TVN24.

Co z dokumentem zrobiła policja? Jak donosi TVN24, mimo powtarzanych prób uzyskania stanowiska, gdańska policja nie odpowiedziała na to pytanie.

Reklama

Przypomnijmy, że 13 stycznia prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wtargnął na scenę. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie następnego dnia zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Pogrzeb prezydenta odbył się w minioną sobotę. Urna z prochami spoczęła w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.

Więcej na TVN24.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje