Reklama

Reklama

Francja: Prasa o spotkaniu przywódców w Paryżu ws. Syrii

​Prasa francuska analizuje spotkanie przywódców Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy nad Sekwaną przez pryzmat wydarzeń w Syrii. Według mediów, dyplomaci są optymistami, komentatorzy są natomiast przeciwnego zdania.

Francois Hollande i Władimir Putin usiłowali doprowadzić do zbliżenia poglądów na temat sposobów rozwiązania konfliktu syryjskiego, ale wciąż dzieli ich pogląd na temat roli prezydenta Baszara al Assada - stwierdza popularny dziennik "Le Parisien". Gazeta podkreśla, że zarówno Hollande, jak i niemiecka kanclerz Angela Merkel starali się nakłonić, jak o nim piszą niektóre media, "cara na Kremlu", do zmiany celu rosyjskich nalotów.

"Le Monde" pisze o chłodzie, jakim wiało w czasie powitania Putina z Hollande'em. Zwraca uwagę na słowa, jakie szef państwa francuskiego skierował do prezydenta Rosji, że głównym celem wspólnej walki powinno być Państwo Islamskie. Media są zdania, że mimo lodowatego przyjęcia, Władimir Putin dzięki wojskowej operacji w Syrii wrócił na międzynarodową scenę, na której był ignorowany w związku z zaangażowaniem się Rosji w konflikt ukraiński.

Tego dalej nie może ciągnąć, bo gospodarka rosyjska nie udźwignie przedłużających się sankcji - stwierdzają komentatorzy. Jak piszą, Władimir Putin Ukrainę wymienił na Syrię.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy